Breaking News

Champions League: Η Ατλέτικο (ξανά)πέταξε εκτός ημιτελικών τη Μπαρτσελόνα (video)

Διαφήμιση - Advertisement
Η Ατλέτικο Μαδρίτης πέρασε στους "4" του Champions League μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Μπαρτσελόνα (ο πρώτος αγώνας στο "Καμπ Νόου" έληξε 2-1), την οποία απέκλεισε για 2η φορά σε προημιτελικά τα τελευταία 3 χρόνια.

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Αντουάν Γκριεζμάν, στο 36' και στο 88' με πέναλτι.

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αδικήθηκαν στις καθυστερήσεις όταν σε ένα σουτ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γκάμπι. Η παράβαση ήταν εντός περιοχής αλλά ο διαιτητής αντί να δώσει πέναλτι έδωσε φάουλ και στέρησε από τη Μπαρτσελόνα την ελπίδα να διεκδικήσει την πρόκριση στην παράταση.

Στο άλλο ματς η Μπάγερν ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Μπενφίκα στη Λισαβόνα (στον 1ο αγώνα είχε κερδίσει 1-0 στο Μόναχο) και πέρασε στα ημιτελικά όπου εκτός από την Ατλέτικο, προκρίθηκαν η Ρεάλ Μαδρίτης (απέκλεισε τη Βόλφσμπουργκ) και η Μάντσεστερ Σίτι (απέκλεισε την Παρί Σεν-Ζερμέν).