Breaking News

Europa League: Πέρασαν και οι «3» στους ομίλους - Προκρίθηκε στην παράταση ο Ολυμπιακός (videos)

Διαφήμιση - Advertisement
Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση ο Ολυμπιακός πέρασε δύσκολο βράδυ στο "Γ. Καραϊσκάκης" με την Αρούκα η οποία προηγήθηκε με 0-1 στο 80' με τον Τζετζέ, ισοφαρίζοντας το αποτέλεσμα του 1ου αγώνα στην Πορτογαλία.

Το ματς πήγε στην παράταση όπου η ομάδα του Πειραιά απέφυγε τον... καταστροφικό αποκλεισμό. Οι "ερυθρόλευκοι" με γκολ του Ντομίνγκες στο 94' και του Ιντέγε στο 113' επικράτησαν τελικά με 2-1 και πέρασαν στους ομίλους του Europa

Τυπική διαδικασία ήταν για τον ΠΑΟΚ ο επαναληπτικός αγώνας με τη Ντιναμό Τιφλίδας στην Τούμπα μετά το 0-3 του πρώτου αγώνα. Με γκολ του Ροντρίγκες στο 5' και του Τζαβέλλα στο 45' νίκησε εύκολα 2-0 και πέρασε στους ομίλους του Europa League. Χαμένο πέναλτι είχε στο 44' ο Τζάλμα.

Νωρίτερα ο Παναθηναϊκός επέστρεψε και πάλι στους ομίλους του Europa μετά την ισοπαλία 1-1 στη Δανία με τη Μπρόντμπι (1ος αγώνας στη Λεωφόρο 3-0). Οι Δανοί προηγήθηκαν στο 35' με τον Μούχταρ για να ισοφαρίσει για τους "πράσινους" στο 65' ο Ιβανόφ.