Breaking News

«Άγευστη» εμφάνιση και λευκή ισοπαλία για την Εθνική (video+photo)

Διαφήμιση - Advertisement
Μακριά από το καλό της πρόσωπο έμεινε η Εθνική ποδοσφαίρου το βράδυ της Πέμπτης, στο "Γ. Καραϊσκάκης", στον αγώνα εναντίον της Εσθονίας για την 7η αγωνιστική των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Η Εθνική δεν εκμεταλλεύτηκε τη μεγάλη νίκη της Κύπρου επί της Βοσνίας (3-2), που της έδωσε την ευκαιρία να πάρει μεγάλη διαφορά στη διεκδίκηση της δεύτερη θέσης, η οποία οδηγεί σε μπαράζ για την πρόκριση στο Μουντιάλ της Ρωσίας.

Οι διεθνείς μας ήταν καλύτεροι από τους Εσθονούς στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο απογοήτευσαν και μοιραία ήρθε το τελικό 0-0.

Eλλάδα (Μίχαελ Σκίμπε): Καρνέζης, Μανωλάς, Κ. Παπαδόπουλος (65' Σταφυλίδης), Τζαβέλλας, Ζέκα, Τζιόλης, Φορτούνης, Μάνταλος (80' Μπακασέτας), Δώνης, Βέλλιος (70' Διαμαντάκος).

Εσθονία (Μάρτιν Ρέιμ):  Εσθονία: Ακσάλου, Γιάαγκερ, Μπαράνοβ, Κλάβαν, Κάιτ, Ντιμιτρίεβ (81' Αντόνοβ), Τενίστε, Κρούγκλοβ, Καλάστε (89' Μίλερ), Ζενιόβ, Ανιέρ (93' Ταμ).