Breaking News

Το πέναλτι στις καθυστερήσεις που «έσβησε» το όνειρο για τη Γιουβέντους (video)

Διαφήμιση - Advertisement
Το όνειρο της Γιουβέντους, στον επαναληπτικό με τη Ρεάλ, να περάσει στα ημιτελικά του Champions League, "έσβησε" στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, με μία αμφισβητούμενη φάση.

Ο διαιτητής είδε πέναλτι στο μαρκάρισμα του Μεντχί Μπενάτια στον Λούκας Βάθκεθ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο το εκτέλεσε και διαμόρφωσε το τελικό 1-3 για τη Ρεάλ, που τη στέλνει για 29η φορά στην ιστορία της στα ημιτελικά του θεσμού (στον πρώτο αγώνα στο Τορίνο είχε κερδίσει με 0- 3).

Οι παίκτες της Γιουβέντους αντέδρασαν έντονα στην απόφαση του διαιτητή, ενώ ο Μπουφόν αποβλήθηκε.

Νωρίτερα, το βράδυ της Τετάρτης, η "Μεγάλη Κυρία" είχε προηγηθεί στη Μαδρίτη με 0 - 3 με τα γκολ του Μάντζουκιτς στο 2' και στο 37' και του Ματουιντί στο 63'.