Breaking News

Μουντιάλ 2018: Δείτε Live στην ΕΡΤ - Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Διαφήμιση
Το Μουντιάλ της Ρωσίας, το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό γεγονός του πλανήτη, φιλοξενείται στις συχνότητες της δημόσιας τηλεόρασης...

Τα προγράμματα της ΕΡΤ θα έχουν άρωμα Μουντιάλ για 31 ημέρες του καλοκαιριού (14/6-15/7/2018), με μεταδόσεις και ειδικές εκπομπές μέσα από τις συχνότητες της ΕΡΤ1, της ΕΡΤ2, της ΕΡΤ3, της ΕΡΤHD και της υβριδικής πλατφόρμας. Οι τηλεθεατές θα έχουν τη δυνατότητα να ξαναδούν από την ΕΡΤ Hybrid και το web της ΕΡΤ τους αγώνες που επιθυμούν.

Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία ΕΡΤ1

Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού ΕΡΤ1

Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία ΕΡΤ1

Η ΕΡΤ1 είναι το κύριο κανάλι των μεταδόσεων των αγώνων, που συνολικά είναι 64 στη διοργάνωση. Στην τρίτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων της διοργάνωσης, από 25 έως 28 Ιουνίου 2018, μπαίνει στο παιχνίδι και η ΕΡΤ2 με τη μετάδοση των αγώνων που διεξάγονται στις 17:00 και στις 21:00, παράλληλα με τους αντίστοιχους της ΕΡΤ1. Κάθε βράδυ, στη 1 μετά τα μεσάνυχτα, η ΕΡΤ1 και η ΕΡΤ3 θα μεταδίδουν σε μαγνητοσκόπηση αγώνες. Επίσης, το επόμενο πρωί στις 11:00, η ΕΡΤ3 θα μεταδίδει σε μαγνητοσκόπηση αγώνα που έχει διεξαχθεί την προηγούμενη ημέρα.

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα και τα αποτελέσματα του Μουντιάλ 2018:

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0

Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1

Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1

Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3

Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1

Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1

Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1

Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0

Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1

Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1

Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1

Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0

Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0

Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2

 Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2

 Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2

 Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

 Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0

Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0

Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1

Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1)

Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1)

Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1)

Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2) 

Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2) 

Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1)

Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2) 

Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1)

Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2) 

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2) 

Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1)

 Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2) 

Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2) 

Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1)

Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2)


Τα νοκ-άουτ παιχνίδια

Σάββατο 30/6 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Σάββατο 30/6 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Κυριακή 1/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Κυριακή 1/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 2/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Δευτέρα 2/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

Τρίτη 3/7 17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

 Τρίτη 3/7 21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1)

 Παρασκευή 6/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

 Παρασκευή 6/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

 Σάββατο 7/7 17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

Σάββατο 7/7 21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1)

Τρίτη 10/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 11/7 21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1)

Σάββατο 14/7 17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1)

Κυριακή 15/7 18:00: Τελικός (ΕΡΤ1)