Breaking News

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων του Μουντιάλ 2018

Διαφήμιση
Το Μουντιάλ της Ρωσίας, το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό γεγονός του πλανήτη, ολοκληρώθηκε σήμερα, Κυριακή 15 Ιουλίου, με τον μεγάλο τελικό.

Τα προγράμματα της ΕΡΤ είχαν άρωμα Μουντιάλ από τις 14 Ιουνίου, με μεταδόσεις και ειδικές εκπομπές μέσα από τις συχνότητες της ΕΡΤ1, της ΕΡΤ2, της ΕΡΤ3, της ΕΡΤHD και της υβριδικής πλατφόρμας.

Στον τελικό η Γαλλία νίκησε την Κροατία με 4-2 στο Στάδιο Λουζνίκι της Μόσχας και κατέκτησε το Παγκόσμιο Κύπελλο 2018. Περισσότερα ΕΔΩ...

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων του Μουντιάλ της Ρωσίας:

Μεγάλος Τελικός

Κυριακή 15/7 18:00: Γαλλία - Κροατία (4-2)

Μικρός Τελικός

Σάββατο 14/7 17:00: Βέλγιο - Αγγλία (2-0)

Τα αποτελέσματα των Ημιτελικών

Τρίτη 10/7 21:00: Γαλλία - Βέλγιο (1-0)

Τετάρτη 11/7 21:00: Κροατία - Αγγλία (1-1, 2-1 παράταση)

Τα αποτελέσματα των Προημιτελικών

Παρασκευή 6/7 17:00: Ουρουγουάη - Γαλλία (0-2)

Παρασκευή 6/7 21:00: Βραζιλία - Βέλγιο (1-2)

Σάββατο 7/7 17:00: Σουηδία - Αγγλία (0-2)

Σάββατο 7/7 21:00: Ρωσία - Κροατία (1-1, 2-2 παράταση, 3-4 πέναλτι)

Τα αποτελέσματα της φάσης των «16»

Σάββατο 30/6 17:00: Γαλλία - Αργεντινή (4-3)

Σάββατο 30/6 21:00: Ουρουγουάη - Πορτογαλία (2-1)

Κυριακή 1/7 17:00: Ισπανία - Ρωσία (1-1, 3-4 πέναλτι)

Κυριακή 1/7 21:00: Κροατία - Δανία (1-1, 3-2 πέναλτι)

Δευτέρα 2/7 17:00: Βραζιλία - Μεξικό (2-0)

Δευτέρα 2/7 21:00: Βέλγιο - Ιαπωνία (3-2)

Τρίτη 3/7 17:00: Σουηδία - Ελβετία (1-0)

 Τρίτη 3/7 21:00: Κολομβία - Αγγλία (1-1, 3-4 πέναλτι)

Τα αποτελέσματα στη φάση των Ομίλων

Πέμπτη 14/6 18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0

Παρασκευή 15/6 15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1

Παρασκευή 15/6 18:00: Μαρόκο – Ιράν 0-1

Παρασκευή 15/6 21:00: Πορτογαλία – Ισπανία 3-3

Σάββατο 16/6 13:00: Γαλλία – Αυστραλία 2-1

Σάββατο 16/6 16:00: Αργεντινή – Ισλανδία 1-1

Σάββατο 16/6 19:00: Περού – Δανία 0-1

Σάββατο 16/6 22:00: Κροατία – Νιγηρία 2-0

Κυριακή 17/6 15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1

Κυριακή 17/6 18:00: Γερμανία – Μεξικό 0-1

Κυριακή 17/6 21:00: Βραζιλία – Ελβετία 1-1

Δευτέρα 18/6 15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0

Δευτέρα 18/6 18:00: Βέλγιο – Παναμάς 3-0

Δευτέρα 18/6 21:00: Τυνησία – Αγγλία 1-2

 Τρίτη 19/6 15:00: Κολομβία – Ιαπωνία 1-2

 Τρίτη 19/6 18:00: Πολωνία – Σενεγάλη 1-2

 Τρίτη 19/6 21:00: Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

 Τετάρτη 20/6 15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0

Τετάρτη 20/6 18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία 1-0

Τετάρτη 20/6 21:00: Ιράν – Ισπανία 0-1

Πέμπτη 21/6 15:00: Δανία – Αυστραλία 1-1

Πέμπτη 21/6 18:00: Γαλλία – Περού 1-0

Πέμπτη 21/6 21:00: Αργεντινή – Κροατία 0-3

Παρασκευή 22/6 15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0

Παρασκευή 22/6 18:00: Νιγηρία – Ισλανδία 2-0

Παρασκευή 22/6 21:00: Σερβία – Ελβετία 1-2

Σάββατο 23/6 15:00: Βέλγιο – Τυνησία 5-2

Σάββατο 23/6 18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό 1-2

Σάββατο 23/6 21:00: Γερμανία – Σουηδία 2-1

Κυριακή 24/6 15:00: Αγγλία – Παναμάς 6-1

Κυριακή 24/6 18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη 2-2

Κυριακή 24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία 0-3

Δευτέρα 25/6 17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία 3-0

Δευτέρα 25/6 17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος 2-1

Δευτέρα 25/6 21:00: Ισπανία – Μαρόκο 2-2

Δευτέρα 25/6 21:00: Ιράν – Πορτογαλία 1-1

Τρίτη 26/6 17:00: Δανία – Γαλλία 0-0

Τρίτη 26/6 17:00: Αυστραλία – Περού 0-2

Τρίτη 26/6 21:00: Νιγηρία – Αργεντινή 1-2

Τρίτη 26/6 21:00: Ισλανδία – Κροατία 1-2

Τετάρτη 27/6 17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία 2-0

Τετάρτη 27/6 17:00: Μεξικό – Σουηδία 0-3

Τετάρτη 27/6 21:00: Σερβία – Βραζιλία 0-2

Τετάρτη 27/6 21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα 2-2

Πέμπτη 28/6 17:00: Σενεγάλη – Κολομβία 0-1

Πέμπτη 28/6 17:00: Ιαπωνία – Πολωνία 0-1

Πέμπτη 28/6 21:00: Αγγλία – Βέλγιο 0-1

Πέμπτη 28/6 21:00: Παναμάς – Τυνησία 1-2