Breaking News

Το Copa America ζωντανά στην ΕΡΤ έως τις 7 Ιουλίου: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης

Διαφήμιση
Η ΕΡΤ επιστρέφει στους αγωνιστικούς χώρους της Νότιας Αμερικής με τις 26 αναμετρήσεις του Copa America, που θα ολοκληρωθούν στις 7 Ιουλίου.

Μέσι, Χάμες Ροντρίγκεζ, Αγκουέρο, Σουάρεζ, Καβάνι δίνουν το «παρών» στα γήπεδα της Βραζιλίας και το θέαμα αναμένεται συναρπαστικό.

Το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό γεγονός του καλοκαιριού θα απολαύσετε τηλεοπτικά από την ΕΡΤ Sports, την ΕΡΤ1, ραδιοφωνικά από την ΕΡΑσπορ και διαδικτυακά απ’ όλα τα ψηφιακά Μέσα της ΕΡΤ (Υβριδική Τηλεόραση-ΕΡΤ Hybrid, Web TV, εφαρμογή για έξυπνες συσκευές iOS και Android).

Η αυλαία της παλαιότερης ποδοσφαιρικής διοργάνωσης του πλανήτη άνοιξε τα ξημερώματα του Σαββάτου 15 Ιουνίου, στις 03:30, με την οικοδέσποινα Βραζιλία να υποδέχεται τη Βολιβία.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Στο πρόγραμμα της ΕΡΤ που ακολουθεί όταν οι αγώνες διεξάγονται μετά τα μεσάνυχτα στην ημερομηνία αναφέρεται η επόμενη μέρα (π.χ. 19 Ιουνίου, 00:30 - Ο αγώνας θα γίνει στις 00:30 μετά τα μεσάνυχτα της 18ης Ιουνίου).

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Α΄  Όμιλος

Βραζιλία
Βολιβία
Βενεζουέλα
Περού

15 Ιουνίου

03:30: Βραζιλία – Βολιβία: 3-0

22:00:  Βενεζουέλα – Περού: 0-0

19 Ιουνίου

00:30:  Βολιβία – Περού, 1-3

03:30:  Βραζιλία – Βενεζουέλα, 0-0

22 Ιουνίου

22:00:  Περού – Βραζιλία, EΡT Sports

22:00:  Βολιβία – Βενεζουέλα, ΕΡΤ1

Β΄  Όμιλος

Αργεντινή
Κολομβία
Παραγουάη
Κατάρ

16 Ιουνίου

01:00:  Αργεντινή – Κολομβία: 0-2

22:00:  Παραγουάη – Κατάρ, 2-2

20 Ιουνίου

00:30:  Κολομβία – Κατάρ, EΡT Sports

03:30:  Αργεντινή – Παραγουάη, EΡT Sports

23 Ιουνίου

22:00:  Κατάρ – Αργεντινή, EΡT Sports

22:00:  Κολομβία – Παραγουάη, ΕΡΤ1

Γ΄ Όμιλος

Ουρουγουάη
Ισημερινός
Ιαπωνία
Χιλή

17 Ιουνίου

01:00:  Ουρουγουάη – Ισημερινός, 4-0

18 Ιουνίου

02:00:  Ιαπωνία – Χιλή, 0-4


21 Ιουνίου

02:00: Ουρουγουάη – Ιαπωνία, EΡT Sports


22 Ιουνίου

02:00: Ισημερινός – Χιλή, EΡT Sports


25 Ιουνίου

02:00:  Χιλή – Ουρουγουάη, EΡT Sports

02:00:  Ισημερινός – Ιαπωνία, ΕΡΤ1

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

28 Ιουνίου

03:30 1ος του Α΄ Ομίλου – 3ος του Β΄ ή του Γ΄ Ομίλου

22:00 2ος Α΄ Ομίλου – 2ος Β΄ Ομίλου

29 Ιουνίου

02:00 1ος Β΄ Ομίλου – 2ος Γ΄ Ομίλου

22:00 1ος Γ΄ Ομίλου – 3ος  Α΄ ή  Β΄ Ομίλου

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: 3, 4 Ιουλίου

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ: 6 Ιουλίου

ΤΕΛΙΚΟΣ: 7 Ιουλίου