Breaking News

Δεν ξανάγινε! Ο πρόεδρος της Μαυριτανίας διέκοψε τον τελικό και διέταξε να πάνε στα πέναλτι

Διαφήμιση - Advertisement
Δεν έχει προηγούμενο αυτό που συνέβη στη Μαυριτανία στον τελικό του Σούπερ Καπ της χώρας, το Σάββατο 28 Νοεμβρίου.

Όπως δημοσιεύει το Sport24.gr, στο 67ο λεπτό του αγώνα, με το σκορ στο 1-1, o δικτάτορας της Μαυριτανίας, Μοχάμεντ Ουλντ Αμπτέλ Αζίζ, αγανακτισμένος από το θέαμα, διέταξε τη διακοπή του παιχνιδιού!

Παρότι την έκπληξη των παρισταμένων, οι δύο ομάδες διαγωνίστηκαν τελικά στα πέναλτι, τα οποία έκριναν τον νικητή.

Ωστόσο η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της Μαυριτανίας υποστήριξε επίσημα ότι η... πρωτοφανής κατάργηση του 90λεπτου αποφασίστηκε σε συνεννόηση των αξιωματούχων της ομοσπονδίας και των ιθυνόντων των δύο φιναλίστ και οφείλεται σε οργανωτικές αστοχίες και στις καιρικές συνθήκες...