Breaking News

Ο Μήτρογλου λύτρωσε την Εθνική (videos)

Διαφήμιση - Advertisement
Το βράδυ της Παρασκευής, χωρίς να πραγματοποίησε καλή εμφάνιση, η Εθνική Ελλάδας νίκησε 1-0 την Ουγγαρία στο ΟΑΚΑ για το Nations League.

Η Εθνική - που έφτασε τους 6 βαθμούς στον 2ο όμιλο - λυτρώθηκε χάρη στο γκολ του Κώστα Μήτρογλου στο 65', ωστόσο προβλημάτισε με την απόδοσή της, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο βελτίωσε την απόδοσή της και πίεσε την ουγγρική άμυνα, με αποτέλεσμα στο διάστημα αυτό να σημειώσει το νικητήριο γκολ και να έχει μερικές ακόμη ευκαιρίες..

Ελλάδα: Μπάρκας, Μπακάκης, Τσιμίκας, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Ζέκα, Κουρμπέλης (46΄Τζιόλης), Φορτούνης, Πέλκας (85΄ Χριστοδουλόπουλος), Μήτρογλου (93΄ Μπουχαλάκης), Μπακασέτας.

Ουγγαρία: Γκούλασι, Κάνταρ, Φιόλα, Όρμπαν, Άνταμ Νάγκι, Άνταμ Σάλαϊ, Κάλμαρ (55΄ Ίστβαν Κόβακς), Κλαϊνχέισλερ, Βάργκα (68΄ Ντόμινικ Νάγκι), Ρόλαντ Σάλαϊ, Μπέζε (75΄ Νέμεθ).